Duben 2011

Koncert Ilona Csáková & Band v Divadle Bez zábradlí!

30. dubna 2011 v 18:46 Novinky
  • Klasické hity i písně v upravených aranžích
  • Včetně nového singlu Nebe, nebe
  • Živá kapela
Někdy sama nevím, čemu vlastně věřím. Svět údivem tleská a prý že jsem hezká. Podívej se mi do očí a najdi sílu říct - jsi bez kazů, tvář máš pěknou.

S dnešním voucherem si připomenete nejen největší hity popové královny Ilony Csákové na koncertě v divadle Bez zábradlí.

Ilona Csáková se po mateřské dovolené vrací ve velkém stylu. Do koncertních sálů a na prkna, která znamenají svět, vyráží s novým projektem "Ilona Csáková & Band."

Na koncertě v divadle Bez zábradlí proto zazpívá a zahraje s živou kapelou, kterou tvoří špičkoví muzikanti se zkušenostmi z takových skupin, jako je Lucie nebo Walk Choc Ice a spolupracující například s Ivanem Králem nebo Janou Kratochvílovou.

V podání trojnásobné stříbrné slavice se můžete těšit jak na největší hity v nových aranžích, tak na nový singl Nebe, nebe z připravované desky.

Koncert ve středu 4. května začíná v 19 hodin v divadle Bez zábradlí. Voucher vyměníte za vstupenku na pokladně divadla kdykoli od pondělí do pátku od 10 do 19 hodin (polední pauza 13-14 hod).

Přijďte si poslechnout nezapomenutelné písně, které ve své době bouraly hitparády, i další výborně zazpívané hity. Jeden z nejkrásnějších a nejvíc sexy hlasů českého popu vás báječně naladí a zpříjemní vám květnový večer. Ona je totiž krásná.

Ilona Csáková chystá svatbu, za svědka jí půjde Ivana Gottová.

30. dubna 2011 v 7:14 Novinky
Zpěvačku Ilonu Csákovou (40), která nyní exceluje v muzikálu Kat Mydlář, čeká letos hned několik velmi příjemných životních změn. Na párty Super.cz zpěvačka exkluzivně potvrdila, že v nejbližších měsících hodlá se svým životním partnerem a otcem svého téměř dvouletého syna Daniela Radkem Vonešem (39) vstoupit do svazku manželského: " Ano je to pravda. Společně s Radkem plánujeme svatbu. Ještě nemáme přesný termín, ale rádi bychom se vzali ještě před koncem letních prázdnin."


Vlastní svatba ovšem zpěvačce příliš těžkou hlavu nedělá: "Právě vybíráme místo obřadu. Máme několik skvělých tipů. Zatím můžu prozradit jen to, že se naše svatební veselice bude konat na Moravě." Výběr svatebního svědka byl pro Ilonu jasnou a rychlou volbou. "Nemusela jsem přemýšlet dlouho. Požádala jsem Ivanku Gottovou, s níž jsme velmi dobré kamarádky už hezkou řádku let. Mám radost, že mou nabídku s nadšením přijala," prohlásila zpěvačka.

Ještě před tím, než půjde Ilona "pod čepec", ji ovšem čeká velké stěhování a kolaudace domu snů v Soběšicích u Brna: " Strašně tím teď žijeme. Funkce máme u nás doma demokraticky rozdělené. Radek řeší technické věci a stará se o chod stavby. Já zase vychytávám designové záležitosti. V názorech na to, jak by mělo naše společné bydlení vypadat, se vzácně shodujeme. Právě vybíráme obklady a podlahy. Stěhování snad klapne ve druhé polovině června." Super.cz pak jako jedinému médiu dokonce ukázala i fotku své vily v ceně několika milionů - snímek domu můžete vidět ve fotogalerii tohoto článku.

Soukromými záležitostmi plně zaměstnaná zpěvačka však nezapomíná ani na svou profesi. Stále koncertuje se svou kapelou. Jeden z řady koncertů ji čeká například už 4. května v pražském divadle Bez zábradlí. Připravuje se také na letošní koncert královen popu, který nese název Světla ramp: pocta Barrandovu a bude se konat již 16. května ve Státní opeře Praha. Písničky z filmů společně s Ilonou zazpívají například Helena Vondráčková, Leona Machálková nebo Bára Basiková. "Při cestách na dálnici z Brna do Prahy a zpět už poctivě piluju texty," svěřila se zpěvačka.

Ilona se synem Danielem.
Ilona se synem Danielem.


Ilona Csáková ukazuje svůj nový dům.
Ilona Csáková ukazuje svůj nový dům.


Ilona Csáková s kamarádkou Ivanou Gottovou a dětmi na otevření butiku Victoria Magic.
Ilona Csáková s kamarádkou Ivanou Gottovou a dětmi na otevření butiku Victoria Magic.


Ilona Csáková s přítelem Radkem Vonešem a synem Danielem.
Ilona Csáková s přítelem Radkem Vonešem a synem Danielem.

Nový dům Ilony Csákové.
Nový dům Ilony Csákové.

zdroj: super.cz

Ilona Csáková: Řádí ve studiu! (článek z 26. 1. 2008)

29. dubna 2011 v 19:18 Novinky
Ilona Csáková se zkusila posadit za zvukařský pult, nakonec ale tuto práci přenechala profesionálům, kteří vědí, jak vykouzlit ten nejlepší zvuk.

Bývalá frontmanka kapely Laura a její tygři Ilona Csáková (37) zase vystrkuje drápky! Po zkouškách na muzikál Tři mušketýři, který nyní zkouší v pražském Divadle Hybernia, se totiž nechává ihned odvézt do studia v Liberci, kde dokončuje nové album. A navíc přemýšlí i o velkém podzimním turné!


Bývalá frontmanka kapely Laura a její tygři Ilona Csáková (37) zase vystrkuje drápky! Po zkouškách na muzikál Tři mušketýři, který nyní zkouší v pražském Divadle Hybernia, se totiž nechává ihned odvézt do studia v Liberci, kde dokončuje nové album. A navíc přemýšlí i o velkém podzimním turné!
"Pracuji teď na desce se stejným týmem lidí, s nimiž jsem dělala už na cédéčku Modrý sen, jehož se prodalo přes sto dvacet tisíc kusů," chlubí se Csáková, která už na cédéčku dokončuje poslední úpravy. A prý se ve studiu vždy pořádně vyřádí. "Zatím ještě nemám název, ale deska by měla vyjít první jarní den, a navíc přemýšlíme, že pro fanoušky připravíme bonus v podobě singlu Kočky, který původně zpívala moje kamarádka Zuzana Navarová," přiznává Csáková. S touto písničkou už soutěžila v Souboji hitů, který bude Česká televize vysílat na jaře. "Se Zuzanou jsem se znala od dob, kdy jsem s Laurou objížděla festivaly, kde Zuzana vystupovala s Nerezem. Tehdy jsme se skamarádily, a tak jsem ráda, že na ni teď můžu zavzpomínat," uzavírá Csáková, která doufá, že se jí podaří zorganizovat velké podzimní turné.


zroj: aha.cz

Ilona Csáková: Ráda měním image (článek z 27. 5. 2002)

29. dubna 2011 v 14:39 Novinky
Ilona Csáková září. A nejsou to jen její jasně ohnivé vlasy. Září i proto, že nové album Kruhy mé touhy jí - snad poprvé na sólové dráze - přináší pozitivní recenze. Člověk by čekal, že zpěvačka její kategorie je tak otrlá, že jí kladné nebo záporné hodnocení nemůže rozhodit. "Těší mě to. Samozřejmě, že mě to těší," opakuje. "Já vím, že je to dobrá deska, a mám o to větší radost, když je hodnocena kladně."

Říká se, že když něco pochválí kritika, nebude se to vůbec prodávat!
Tak tohle je asi výjimka. Na tu bídu, která dnes v tomto oboru panuje, se prodává.

Čím to je?
Měla jsem o desce jasnou představu. Jen jsem dlouho hledala lidi, s kterými bych ji mohla uskutečnit. Nakonec jsem oslovila slovenskou elektronickou formaci B3 a myslím si, že nový zvuk je důkazem toho, že jsem konečně přehodila výhybku a nabrala nový směr.

Vy máte hodně hluboký vztah ke Slovensku, že?
Aby ne. Otec pochází z východního Slovenska, od Rožňavy. Ale on vlastně není Slovák, ale slovenský Maďar. Takže tam mám velký kus rodiny.

Já měl na mysli v novinách tolik propíraného přítele Lumíra. Ten je z Bratislavy?
Ale ne, pochází ze Slovenského ráje. Mám opakovat, jak jsme se seznámili? Už to mockrát v nejrůznějších novinách probrali. Seznámili jsme se na jedné akci, kterou spoluorganizoval. Nějak to tam mezi námi zajiskřilo.

Když jsme u toho propírání v novinách. Prý se teď věnujete víc Lumírovi než kariéře.
To je hodně scestný názor. Je směšné, když rozebírají můj vztah nebo moje pracovní povinnosti, a přitom jen já sama vím, jak jsem vytížená. Takové věci jsou šité horkou jehlou. Když někdo v bulváru strategicky rozhodne, že na titulu bude Csáková, tak se musí za každou cenu něco vymyslet, i kdyby se vařilo z vody.

Baví mě experimentovat

Měníte se desku od desky. Kdo ty stále nové stylizace vymýšlí?
Většinou já sama. Baví mě experimentovat. Nepodceňuji ani vizuální stránku cédéčka. Víme přece, co dokáže pohled na úžasně zabalenou čokoládu.

Mluví vám do toho někdo?
V maličkostech si nechám poradit. Třeba módními návrhářkami Jaroslavou Dovcovou nebo Vlastou Kocmanovou. Znají můj styl a dobře se s nimi spolupracuje.

A co je váš styl?
Jsem spíš sportovní typ. Proto dávám přednost kalhotám a trikům, i když pro elegantní kalhotový kostým mám taky velkou slabost. Volánky a kanýry jsou na mě už moc romantické.

Máte oblíbenou barvu?
Záleží na počasí, ročním období a momentální náladě. Takže skoro všechny.

Výhoda realizačních týmů je v tom, že každý je na něco specialistou. Na hlavu máte určitě taky někoho, že?
Ano, Martinu Kalinovou.

A líčení a podobné věci?
V tom jsem proměnlivá jako počasí. Spolupracuji s různými vizážisty.

Mně jste se nejvíce líbila v období alba Modrý sen jako Claudia Cardinalová.
To jste se zrovna trefil do případu, který trochu popírá, co říkám. S tímhle nápadem jsem totiž nepřišla já, ale moje máma. Má pocit, že jsem podobná tomu, jak vypadala v šedesátých letech.

Lidi koukají na televizi a říkají si: hele, co má ta Csákovka dneska na sobě? Tohle jsme na ní ještě neviděli. Nebo: Nenosí ona pořád stejné věci? Řekněte: Kolik máte ke každému novému albu šatů?
To je různé. Obvykle tak tři až čtyři modely.

Na čem to závisí?
Budete se divit, ale na té brožurce, která je v každém CD. Podle toho, kolik v ní bude fotografií. Časem k nim pochopitelně přibudou i novější modely.

No a co s těmi obleky děláte, když kvůli další desce zase změníte styl?
Dávám je do krabic a schovávám ve skříni. Jednou se k něčemu budou hodit. Až třeba budu dělat nové fotografie pro výběr největších hitů. Nebo je schovám dětem na maškarní bál. Anebo je vydražím na dobročinné účely.

Na děti se těším

Dětem? Snad se nechystáte na mateřskou?
Ještě ne. Ale těším se na to. Je to jen otázka času.

Ale už je vám jedenatřicet!
Jako že mi ujede vlak? To ne. Ale mám podepsánu spoustu kontraktů a musím splnit ještě hodně povinností. I když to z toho, co o sobě čtu, moc nevyplývá, myslím si, že jsem dost odpovědný člověk.

Vyndáte někdy šaty ze skříně jen tak? Jako relikvii, ke které se vracíte?
To ne. Čas od času je vytáhnu. Ale to buď kvůli stěhování, nebo tu a tam potřebují provětrat, okamžitě mi něco připomenou. Na chvilku fungují jako můj malý stroj času na cesty do minulosti.

Vzpomínky nejsou vaší oblíbenou formou odpočinku?
Jak které. I když jsem velkoměstský člověk, potřebuju k odpočinku hlavně výlety mimo město. Klid najdu jen v přírodě. Velkoměsto je moc velký nápor na duši. Já dám raději přednost chalupě, lesu nebo třeba i zoologické zahradě.

Zoo? A kterému pavilonu?
Celé zoo! Až žasnu, co všechno příroda vymyslela.

Lidi mívají i doma různé náhražky zvěřinců. Co vy?
Jorkširského teriéra...

...ááá, to je proslulé zvíře!
Ano. Mám také dvě andulky.

Když jsme u té domácnosti: tvrdí se, že prý jste výborná kuchařka.
Ráda vařím, to je fakt. Ale ne podle kuchařek. Jsem kuchař-analytik-experimentátor.

To je dost mužský princip vaření. Ženy se prý víc drží předpisů.
Tak jsem o tom nikdy nepřemýšlela. Tohle je prostě způsob vaření, jaký mě baví, ale musím mít na to čas.

Svého času se o vás říkalo, že jste vegetariánka.
Byla jsem. Dokonce několik let. Měla jsem pocit, že je to tak správné, zdravé a osvětové. To si myslím i dnes, ale už nejsem tak ortodoxní. S Laurou a jejími tygry jsme tehdy cestovali po celé Evropě, tak jsem si často na cesty dopřávala takové dobroty, jako jsou třeba karbanátky z pšeničné trhanky a kyselého zelí.

Ale diety držíte, ne?
Nějak se to vaření kompenzovat musí. Já myslím, že jsem velký znalec diet. Jsou to mé věčné souputnice.

Co děláte pro kondici?
Už jako dítě jsem byla sportovně aktivní. Dělala jsem atletiku. Hrála jsem košíkovou, házenou a také fotbal.

S klukama?
No jistě, že s klukama. Smysl pro sport mi zůstal. Dovedu být v tělocvičně třeba i obden. Když je na to čas, samozřejmě. Ale zrovna tak umím být maximálně neaktivní. Tvrdím, že tělo ví, proč si tu pasivitu žádá.

A když cvičíte, tak co? Nějaký aerobik?
Fitness a kickbox.

Csáková jako Van Damm vyráží prudkým úderem soupeři chrup...
To je kondiční cvičení, ne příprava na zákrok brutálního zubaře.

Vy jste byla vždycky taková hyperaktivní. Pamatuji, že jste byla jako zpěvačka Laury a jejích tygrů nejtemperamentnější postavou už tak dost temperamentní kapely.
Když už jste součástí party lidí, kteří se umějí vzájemně nabíjet energií, máte pocit, že dokážete i nemožné.

Tehdy jste zpívala s kapelou. Dneska je to většinou halfplayback. Jak se na tyhle věci díváte?
Miluju kapelu za zády, cítit, jak to tepe. Bohužel je jen málo takových akcí, kde by byly schůdné jak technické, tak i finanční podmínky. Ale na podzim jedeme s Laurou a B3 na turné po Česku a Slovensku.

Máte ráda taneční scénu?
Taky. Nedávno jsem byla v Roxy na Skyline a líbili se mi. Líbí se mi, že se v téhle oblasti dají dělat barevně neobvyklá aranžmá. Některé elektronické frekvence mi dokonce vyloženě lahodí. Já vím, že někdo namítne, že je to jenom zvuková chemie, ale pro mě má určité kouzlo.

Kleopatra byla výzva

Účinkujete v Kleopatře. Jdete tedy místo do taneční scény do muzikálu. Není to krok stranou?
Byla to pro mě výzva. Baví mě zkoušet a objevovat nové možnosti. Klejka je pro mě nová a dobrá zkušenost. Takový kruhový objezd.

Kolik koncertů děláte měsíčně?
Desetkrát až jedenáctkrát měsíčně hraju Kleopatru. K tomu mám tak pět někdy až sedm vlastních vystoupení. A k tomu ještě může přibýt natáčení v televizi, a když vyjde deska, tak i cesta od rádia k rádiu. Taky charity, těch dělám hodně.

Co takhle dovolená?
Tu potřebuju jako každý jiný až na drobné omezení. V posledních letech mám problém cestovat letadlem, tak raději jezdím autem.

A kam?
To je jedno. Hlavně když jsou mobily a internet hodně daleko, i když moře je moře.


Ilona Csáková: Hubnu tím, že běhám za synem

28. dubna 2011 v 17:37 Novinky

Čtyřicetiletá zpěvačka Ilona Csáková je celoživotní bojovnice s váhou. Maminka rok a půl starého chlapečka Daniela nyní prý objevila způsob, jak vytvarovat své tělo bez drastických diet a usilovného mučení v posilovně.

Ilona Csáková vyměnila před dvěma lety Prahu za Brno, kde žije se svým partnerem a synem Danielem. Kvůli své práci ale mezi těmito městy často pendluje. Nyní zpěvačka účinkuje v muzikálu Kat Mydlář, který měl nedávno premiéru. Zpěvačce v něm museli dokonce několikrát přešívat kostým, protože zhubla v pase až o osm centimetrů. A jak pečuje o svou postavu? Ilona Csáková poskytla on-line deníku TÝDEN.CZ rozhovor.

Ilona Csáková.Vaše váha během let kolísala. Čím to bylo?
Moje váha kolísá, co se znám. A samozřejmě by to bylo na strašně dlouho. Myslím, že váha u nás dam kolísá dle pracovního vytížení, dle psychického rozpoložení a tak dále.

Máte nějaké triky na hubnutí?
Bohužel nežijeme v době zázraků, takže ty triky jsou naprosto zásadní a brutální, je to tak, že se opravdu musíme hýbat a musíme si ten jídelníček hlídat.

Co byste poradila lidem, kteří chtějí zhubnout a stále jim to nejde?
Tak asi bych je nejspíš poslala k nějakému odborníkovi, nejlépe přes metabolismus a stravování jako takové, protož se tam může objevit nějaký zdravotní problém.

Máte svou štíhlou postavu v genech, nebo je to spíše výsledek těžké dřiny?
My jsme v rodině všichni docela dobře stavění, z máminy strany to jsou takoví menší lidé, z otcovy strany jsou vyšší, ale rozhodně nejsme rody subtilních osůbek, jsme spíš větších rozměrů.

Ilona Csáková se synem Danielem.Hubne se dobře s dítětem?
Tak já myslím, že Danielek má na to velmi pozitivní vliv. Musím za ním stále běhat, protože začal před několika měsíci běhat. Takže jsem se stala hlídačkou, aby si neublížil. Takže za ním běhám a to je taky druh pohybu.

Co obsahuje váš jídelníček?
Já mám teď období, kdy mě strašně baví vařit, a všichni to i ocení, hrozně jim to chutná. Teď zrovna mám na jídelníčku často kuskus s různou obměnou zeleniny. Já teda miluji nudle s tvarohem a s osmahlou cibulkou a teď u nás hraje prim rybí pomazánka.

Stala jste se tváří nového přístroje na hubnutí. V čem vám vyhovuje?
Tak on má tři zásadní atributy. Cvičení je rychlé, je efektivní a bezbolestné.

Na jakém principu funguje tento aerobní trenažer?
Pracuje na bázi podtlaku, takže aktivuje lymfatický systém a tím pádem tvaruje postavu.


zdroj: týden.cz

Ilona Csáková na návštěvě ve vile VyVolených.

28. dubna 2011 v 17:34 Novinky
27. 9. 2005 měli VV opět návštěvu. Vycídili Vilu a s napětím očekávali nějakou celebritu. Jelikož včera u nich byli manželé Svobodovi, mysleli si, že přijde Karel Gott a zazpívá jim Včelku Máju. Přišla Ilona Csáková. VV ji pohostili kávou a červeným vínem a byli trochu zmatení, protože byli nervózní ze Zúčtování. Ilona si nejdříve prohlédla Vilu a seznámila se s jednotlivými VV. Pak se VV od Terezy dozvěděli, že nebude Zúčtování, což jim způsobilo velkou radost. Poté pokračovala volná zábava s Ilonou, která s sebou přinesla knihu o významu kamenů - vysvětlovala VyVoleným, že kameny mohou léčit a mohou sdělovat nějaké informace. Každému z VV darovala kámen, který se hodí k jeho znamení. Např. Vladko dostal křišťál, Emil ametyst, jaspis patří Michalovi... Když jim prý ty kameny vybírala, musela na ně myslet a musela se na ně "napojit", aby jim darovala ten správný kámen. Obdarovaní si pročetli vlastnosti kamínků a chtěli od Ilony podrobněji vysvětlit základy šutrologie. Tuto debatu však přerušil nový úkol: Mistrovství světa v kulturistice.


Ilona v Sama doma

27. dubna 2011 v 13:58
Ilona v Sama doma dne 26. 4. 2011. Ilonu najdete v čase 23:38.
Video celého pořadu zde.


Koncert Ilona Csáková & band

24. dubna 2011 v 9:02 Novinky
Koncert Ilony Csákové a jejího bendu, který se uskuteční 4. 5. 2011 v Divadle bez zábradlí v 19,00. Cena vstupenky je 390 Kč. Vstupenky možno zakoupit zde.