České osobnosti pro Armádu spásy

17. května 2011 v 15:15 |  Novinky
vymezovací obrázek

Prof. Pavel Pafko, Ilona Csáková, Gábina Partyšová, Eva Muková nebo Kateřina Kornová přišli v rámci nedělního Volkswagen Maratonu Praha podpořit neziskovou organizaci Armádu spásy v České republice. Známé české osobnosti chtěly svým setkáním s touto organizací upozornit na práci a poslání Armády spásy pomáhat lidem v tíživé životní situaci.

"Armáda spásy nejsou jen bezdomovci, jak si bohužel mnoho lidí myslí. Tato organizace pomáhá také seniorům, lidem vyléčených ze závislosti nebo ženám a matkám s dětmi v tísni. Právě jako patronka azylových domů Armády spásy pro matky s dětmi jsem se setkala s několika příběhy žen, které díky azylovým domům mohly překonat svou svízelnou životní situaci," říká zpěvačka Ilona Csáková a úspěšná moderátorka Gábina Partyšová jí doplňuje: "Nikdo z nás nemůže vědět, co nečekaného nás v životě potká. Hranice mezi štěstím a neštěstím je velmi tenká a jsem ráda, že právě Armáda spásy může nabídnout pomocnou ruku těm, kteří ji v tíživých situacích vyhledají."

Armáda spásy se již podruhé v tomto roce účastnila Pražského mezinárodního maratonu. Celkem pro tuto organizaci běželo zhruba 40 běžců. "Našim cílem je získat 40 000 Kč na nákup šesti termoboxů určených pro rozvoz obědů pro seniory našich pražských Komunitních centrech na Andělu a na Žižkově. Finanční prostředky chceme získat jednak z výtěžku ze startovného na maraton, ale lidé také mohou poslat finanční pomoc na účet naší veřejné sbírky," vysvětluje Pavla Vopeláková, tisková mluvčí Armády spásy v České republice. č.ú. 475 335 533 / 0300; v.s. 333
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama