Strom splněných přání se rozsvítil

15. listopadu 2011 v 17:28 |  Novinky
V sobotu 12. listopadu se v pražském Obchodním centru Šestka rozzářil vánoční Strom splněných přání pro téměř 270 dětí z azylových domů a komunitních center Armády spásy. Slavnostního aktu se podruhé ujala patronka azylových domů Armády spásy pro matky s dětmi v tísni Ilona Csáková.

Podpořit jí přišly další známé osobnosti - Gabriela Partyšová, Nela Boudová, Eva Muková a Varhan Orchestrovič Bauer.

strom

varhan

Systém obdarování zůstává stejný jako v loňském roce. Pokud návštěvníci OC Šestka budou chtít věnovat dárek některému z dětí, mají možnost, a to až do 18. prosince! Stačí si jen vybrat z kreslených přání připravených v deskách u vánočního Stromu splněných přání, dárek v jednom z obchodů nákupního centra zakoupit a přinést hosteskám, které ho označí.

darecky

Následně ho zaměstnanci OC Šestka zabalí a uskladní. "22. prosince pak zástupci Armády spásy, všechny dárky naloží a rozvezou dětem z azylových domů, aby je na Štědrý den našly pod stromečkem," říká tajemnice národního velitele a tisková mluvčí Armády spásy v České republice Pavla Vopeláková.

sek

Ve stručnosti o Armádě spásy

Armáda spásy byla založena roku 1865 Williamem Boothem. V současné době tato křesťanská organizace působí ve125 zemích světa. V Československu zahájila Armáda spásy práci v roce 1919, ale v roce 1950 byla její činnost komunistickým režimem násilně ukončena. K obnovení práce došlo v roce 1990, kdy se Armáda spásy v ČR zaregistrovala jako občanské sdružení. V současné době působí v Praze, Brně, Ostravě, Havířově, Karlových Varech, Krnově, Opavě, Přerově a Šumperku.

zdroj: zena-in.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama