Křest je za námi! Toby a Kuba, medvíďata kamčatská už mají jména!

8. května 2012 v 20:31 |  Novinky
Toby a Kuba, vítězná jména byla horkými favority od první chvíle. Hlasovalo se na facebooku, webu Zoo Brno, emailem i prostřednictvím rádií a internetových médií. Tady všude tato jména zvítězila. Na druhém místě pak skončila jména Bruno a Tigil.

Počty sečtených hlasů: Toby: 6356, Kuba: 598; Celkem pro všechna jména hlasovalo zhruba 15.000 lidí.

Medvědí křtiny začaly v brněnské zoo hned ráno, a to speciální sadou komentovaných krmení, kterou zakončil, jak jinak, otec obou mláďat, medvěd Jelizar. Komentovaná krmení tohoto medvědího velikána patří v Zoo Brno k nejatraktivnějším podívaným. V 14:00 hodin pak vypuklo veselí na pódiu u Beringie, kde vystoupili Dětský sbor Brno, Ilona Csáková, Karel Gott Revival, bubenické seskupení Ústavu sociální péče Kociánka a divadlo Kufr. Samotného křtění mláďat se pak, jako kmotrové, ujali zpěvačka Ilona Csáková a primátor města Brna Roman Onderka.

Ilona Csáková pokřtila mládě jménem Kuba a Roman Onderka polil šampaňským křestní list medvěda Tobyho. A hlavní přání kmotrů? Ať jste zdraví!

Malí medvídci dnes, kromě křestních listů, dostali i druhou dávku očkování a pak je chovatelé rychle vrátili zpět k samici Kamčatce. Právě na ní záleží, kdy medvídky ukáže ve výběhu. Zatím se jí do toho však moc nechce. Chovatelé tak v těchto dnech intenzivně pracují na tom, aby ji přesvědčili, že na čerstvém vzduchu bude medvědí rodince lépe, než v zázemí.

zdroj: zoobrno.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama