I. Csáková: Pro kulturu není dobrá doba

15. července 2012 v 10:45 |  Novinky
csakova

Ilona Csáková se právem řadí mezi naše nejuznávanější zpěvačky. Začínala v kapele Laura a její tygři, společně s kytaristou a skladatelem Martinem Kučajem vytvořila také dvojici Rituál, na svém kontě má devět sólových alb, přijala nabídku stát se porotkyní ve třetí řadě Česko hledá Superstar, byla předskokankou na pražském koncertě Tiny Turner a v neposlední řadě ji naše čtenářky mohou znát jako muzikálovou zpěvačku a herečku například z Kleopatry, Hair či Golema. Tolik shrnutí ke hvězdné kariéře hvězdy českého hudebního nebe…

Vaši kariéru nastartovalo působení v kapele Laura a její tygři, ke spolupráci jste se ještě vracela. Jak na toto období začátků vzpomínáte?

Pochopitelně ráda. Laura odstartovala mojí kariéru zpěvačky. Bylo to skvělých i veselých někdy i smutných a náročných sedm let života a na to se nezapomíná…

Před těhotenstvím vás mohly naše čtenářky vídat často v muzikálech. Kdy se plánujete vrátit na divadelní prkna?

To je zatím ve hvězdách. Chci se především věnovat rodině a hlavně miminku. Až se rozhodnu, dám určitě včas vědět.

Momentálně se v muzikálech, či na hudební scéně prosazují zpěváci z talentových soutěží. Jaký máte na ně názor? Sama jste byla porotkyní takové soutěže…

Proč ne, když jsou talentovaní a pracovití, ať to ukážou. I pro producenty jsou zajímaví, jak finančně (nemají tak vysoké honoráře jako zavedené hvězdy) tak i sází na to, že přitáhnou širší spektrum publika.

Nepřipadá vám, že úspěch těchto interpretů je pouze dočasný a že kolikrát výhra, nebo i pouhá účast může být pro jedince spíše "zaškatulkování" a tedy spíše na škodu?

Myslím, že český člověk zas až takhle věci neanalyzuje. Buď tu skutečnost zaregistruje, či ne, buď se mu ten dotyčný líbí a pak do něj investuje (nákup CD, návštěva koncertu apod.), nebo zkrátka nemá o nové tváře zájem.

Jaký máte názor na momentální českou hudební scénu?

Myslím si, že je na kulturu těžká doba. Lidé mají všeobecné starosti o přežití a tedy jen málo jich má zájem investovat do kulturních akcí. Všeobecně je menší návštěvnost na akcích, koncertech různých žánrů, desky se dnes už skoro neprodávají a reality show chrlí nové bůh ví jak dlouho přeživší tváře. Producenti nechtějí investovat do hudebních projektů peníze, aby nebyli ztrátoví. Když chcete vydat CD, musíte si sama sehnat sponzory atd. Věřím v recesi, která snad znovu probudí zájem lidí o kulturní produkty. Čas ukáže.

Čekají na vás příjemné povinnosti. Bylo druhé dítě plánované?

Ano, chtěli jsme ještě jedno dítě a jsme šťastní, že se nám to splnilo.

Nebojíte se komplikací a strašáků starší matky?

Vůbec ne. Nevím proč někteří a hlavně média podporují tyto zbytečné frustrace. Myslím, že bych si dříve mateřství tak neužívala jako teď. Prostě jsem k tomu dříve neměla ty správné podmínky a zralost. Vše se děje, jak má. Já jsem spokojená, můj muž taky a to je přece to nejdůležitější.

Jak těhotenství snášíte? Je to lepší, než v poprvé?

Už skvěle, jen první trimestr mi nebylo ideálně.

Jak jste shazovala kila po prvním těhotenství? Máte nějaký zaručený recept, který byste nám prozradila?

Těžko, ale trpělivě. Omezovala jsem se v jídle, vypouštěla tučnější a sladké pokrmy. Vařila jsem si hodně vývary, zeleninové polévky, jedla často zeleninové saláty. Taky jsem hodně omezila pečivo. Je to individuální a na někoho může platit jiný stravovací režim.

zdroj: zenaxl.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama