ILONA CSÁKOVÁ se rozhodla svou písní pomáhat

17. září 2013 v 21:42


Po několika letech, které věnovala spíše svojí rodině, se Ilona Csáková vrátila ke komponování a složila píseň Klíč k zázraku. Rozhodla se ji věnovat projektu Spokojené děti, jehož se stala patronkou. Textem píseň opatřil Jan Budař.

Ilona Csáková vydala poslední album před pěti lety. Během nich se samozřejmě zpěvu ani jiných aktivit nevzdala, ale pozornost věnovala především svým dvěma synům. V poslední době se vrací ke svojí práci s větší intenzitou a rozhodla se přetočit některé ze svých hitů a především napsala novou skladbu Klíč k zázraku, která se stala oficiální písní projektu Spokojené děti. O otextování zpěvačka požádala Jana Budaře. Klíč k zázraku se stal jejich první společnou prácí a rozhodně není poslední.

Píseň Klíč k zázraku vyjde spolu s výběrem Iloniných největších hitů (Amsterdam 2013, Noc kouzelná 2013, Tornero, Proč mě nikdo nemá rád, Když zbývá pár slov atd.) v říjnu na CD.

Ilona Csáková se stala patronkou celonárodního online projektu Spokojené děti, který pomáhá rodinám handicapovaných dětí. Projekt založila její dlouholetá kamarádka Aneta Stolzová, která má pětiletou postiženou holčičku. Ilona projekt svým jménem velmi podporuje a není jí lhostejný osud těchto rodin: "Když jsem skládala hudbu pro tuto píseň, nechala jsem na povrch vyplout své nejhlubší emoce matky. A bylo pro mě velmi emotivní a dojemné vcítit se do osudů rodin, které postihl stejný osud - narození postiženého dítěte. Protože s Anetou její osud sdílím pět let, vím, co to znamená mít postižené dítě a co tyto rodiny vnitřně prožívají. Mám dvě zdravé děti, a když se díky projektu Spokojené děti dozvídám o tak velkém počtu dětí, které mají mentální, či tělesný handicap, bolí mne u srdce. Cítím neskutečné štěstí, že mám zdravé děti, v dnešní době je to skoro zázrak. Proto jsem se snažila, aby byla píseň emotivní, dojemná, ale velmi lidská a přinášela určitou naději - Klíč k zázraku. Protože každá z těchto rodin věří v lepší zítřky a vlastně takový zázrak."

Novou píseň si můžete poslechnout ZDE

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama